Foodin 100% kookosõlipõhine MCT-õli 500 ml

16.50 

100 % kookosest valmistatud kvaliteetne MCT-õli, mis toetab ketoosi.

Laos

Tootekood: 1202 Kategooriad: ,

Kirjeldus

MCT-õli nimi tuleneb sõnadest Medium Chain Triglycerides (keskmise ahelaga triglütseriidid). Tavalised  müügilolevad MCT-õlid valmistatakse nii kookosest kui ka õlipalmi palmituumaõlist. Foodin MCT-õli on valmistatud 100% kookosõlist ja see sisaldab ainult keskmise ahelaga rasvhappeid, samuti kaprüülhapet (C-8) ja kapriinhapet (C-10). Foodin MCT-õli valmistamisel ei ole kasutatud keemilisi aineid.

MCT-õli koosneb keskmise ahelapikkusega rasvhapetest, mis imenduvad organismis teistest rasvadest kergemini ning annavad kiiret ja kauapüsivat stabiilset energiat.

Seetõttu on eelkõige sportlased ja kaalulangetajad eelistanud seda värvitut ja maitsetut õli juba aastakümneid rasvade ainevahetust soodustava energiaallikana. Lisaks toimib MCT-õli termogeenina, see annab sooja tunde.

MCT-õli kasutatakse ka rasvade imendumishäirete ravis ja ketogeense dieedi toetamiseks. MCT-õli populaarsus on viimasel ajal märgatavalt suurenenud, muuhulgas tänu LCHF toitumisele ja kuulikindla kohvi ehk “bulletproof-kohvi” ilmingule. Paljudele meeldib alustada päeva kohviga, millele on lisatud stabiilselt energiat andvat ja mõtlemist kirgastavat MCT-õli. MCT-õli tõstab koheselt ka energiat andvate ja rasvapõletust soodustavate ketokehade hulka veres.

KASUTAMINE:
1 spl (15 ml) 1-3 korda päevas. Seda maitsetut ja lõhnatut õli sobib hästi lisada ükskõik millisele toidule või joogile. MCT-õli ei soovitata siiski kasutada kõrgetel temperatuuridel (üle 160 kraadi), sest siis hakkab selle keemiline struktuur lagunema ja õli maitse muutub mõruks. Tihti kasutatakse MCT-õli koos kohvi või muude kuumade jookidega. See sobib hästi ka salatite peale ning koduse majoneesi valmistamiseks.

Säilitamine: Toatemperatuuril. Avamise järgselt külmkapis või muus jahedas kohas.

PAKEND:
500 ml

TOITEVÄÄRTUS: 100 g
Energia (kJ/kcal) 3700/900
Valk < 0,5 g
Süsivesikud < 1,0 g
millest suhkur 0 g
Rasv (küllastunud) 100 g
Kaprüülhape (C8): 57,2%
Kapriinhape (C10): 41,8%
Lauriinhape (C12): < 1%
Sool < 0,01 g