Sötin tuhksuhkruasendaja 500 g

12.90 

Sötin looduslik tuhksuhkur sobib kasutamiseks nii küpsetamisel, toiduvalmistamiseks kui ka tee ja kohvi magustana.

Laos

Tootekood: 1101 Kategooria:

Kirjeldus

Sötini magusus vastab ligikaudu 1:1 suhkru magususele.

Koostis: 100 % erütritool.

Erütrtiool on hea asendus suhkrule. Keha ei omista ühtki kalorit ega süsivesikut. Erütritool ei tõsta veresuhkrut. Toodetud fermenteeritud puuviljadest.

Sötin tuhksuhkrut kasutatakse samamoodi nagu tavalist tuhksuhkrut küpsetistes ja toiduvalmistamisel.

Toode võib oma konsistentsilt olla kohati tükiline.

***

Erütritool on looduslik, sellel puuduvad kõrvalmõjud ning selle maitse on peaaegu täpselt samasugune, nagu suhkrul, aga puuduvad kalorid. Erütritool on suhkrualkohol. Sisaldab väga vähe kaloreid – tavalises suhkrus on 4 kcal grammis, ksülitoolis 2,4 kcal grammis, aga erütritoolis vaid 0,24 kcal grammis. 

Erütritool läbib meie keha üsna muutumatul kujul, ilma et põhjustaks liigsele suhkrule iseloomulikke kahjulikke ainevahetuse mõjusid.

Erütritool ei tõsta veresuhkrut ega insuliini. Inimestel puuduvad erütritooli lagundamiseks vajalikud ensüümid.

Erütritool ei toida suuõõne baktereid.

Mis juhtub erütritooliga kehas? Enamus suhkrualkoholidega on see probleem, et need põhjustavad seedeprobleeme, kuna keha ei suuda neid seedida ja need saadetakse soolebakteritele söödaks. Kuid jällegi – erütritool on teistsugune.

Enamus erütritoolist imendub kehasse juba enne, kui see soolde jõuab, kus enamus baktereid elutseb. Peensoolest rändab erütritool vereringesse, kus see ringleb veidi aega ning seejärel eraldub kehast muutumatul kujul uriinis. Umbes 90% erütritoolist väljutatakse kehast sel viisil.

Erütritool on ohutu loodustoode. Sellega on tehtud palju ainevahetuse ja toksilisuse uuringuid katseloomadel. Hoolimata pikaajalisest suures koguses erütritooli söötmisest ei ole sellel leitud negatiivseid mõjusid.